Gabriela Chovanová

1_IMG_4681a  DSC_0433  20

Orientálnym tancom sa venujem od roku 2006, kedy som sa prvý krát dostala do kontaktu s týmto druhom tanca. Od tej chvíle ma to stále „drží“. V súčasnosti som vedúcou skupiny AMIRAH. Venujem sa tvorbe choreografií a organizačno-materiálnemu zabezpečeniu skupiny. Zúčastňujem sa taktiež rôznych workshopov a seminárov s profesionálnymi tanečnicami a tanečníkmi nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. V Turčianskych Tepliciach vediem kurz orientálneho tanca pre verejnosť. V auguste 2012 som úspešne ukončila kurz "Tanečné vzdelávanie v odbore Orientálny tanec" pod vedením lektorky Evy Chupáčovej z Trenčína. Okrem orientálneho tanca, ktorý je mojou vášňou, navštevujem aj hodiny crossfitu a taeba, veľa čítam, mám rada čokoládu a všetko, čo sa týka Egypta – od kultúry, hudby, jedla až po životný štýl. 

 

Petra Poništová

DSC_0404  Peta_2  DSC_0463

Orientálnym tancom sa venujem od roku 2004, kedy som začala tancovať v súčasnosti už v zaniknutej skupine. Následne sa z niektorých jej bývalých členiek sformovala skupina AMIRAH, ktorej som členkou. Svoje vedomosti a zručnosti sa snažím prehlbovať na rôznych workshopoch a seminároch s profesionálnymi tanečnicami a tanečníkmi nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. V auguste 2012 úspešne ukončila kurz "Tanečné vzdelávanie v odbore Orientálny tanec" pod vedením lektorky Evy Chupáčovej z Trenčína. V kúpeľoch Turčianske Teplice vediem kurz orientálneho tanca pre verejnosť. K mojim záľubám okrem orientálneho tanca patrí literatúra a zdobenie orientálnych kostýmov.

 

Slávka Sudorová

 14  DSC_0477  DSC_0374

Orientálnym tancom sa aktívne venujem od roku 2006. V súčasnosti učím na Pedagogickej a sociálnej akadémii v Turčianskych Tepliciach, kde pre študentky vediem krúžok orientálneho tanca. Okrem tanca sa venujem aj spevu. V roku 1999 som vydala svoj debutový album s názvom "Nezabudni zabudnúť" a v roku 2002 mi vyšiel v poradí druhý album s názvom "O tebe".

 

Michaela Matulová

DSC_0420a  DSC_0316a  DSC_0450

Tak ako väčšina členiek skupiny AMIRAH, aj ja sa orientálnemu tancu venujem od roku 2006. Prvý krát som do kontaktu s týmto druhom tanca prišla na jednom vystúpení, ktoré ma veľmi upútalo. Začala som navštevovať kurz orientálneho tanca a postupne som sa prepracovala až do skupiny AMIRAH. V súčasnosti sa však pohybujem viac v zahraničí ako doma na Slovensku. Po skončení štúdia na vysokej škole som sa rozhodla vycestovať do zahraničia za prácou a nabrať nové životné skúsenosti. Milujem totiž cestovanie a medzi moje najväčšie cestovateľské lásky patrí Severná Amerika a Hawaii. Okrem tanca a cestovania sa venujem športu (fitnes, beh), zbožňujem hudbu, ale rada si prečítam aj dobrú knihu.

 

Miroslava Kubíková

 DSC_0191a  DSC_0173a  DSC_0399a

Orientálnemu tancu sa venujem od roku 2009, kedy som v škole začala navštevovať krúžok, ktorý viedla Slávka Sudorová. V roku 2012 som sa stala členkou skupiny Amirah a odvtedy venujem tancu väčšinu svojho voľného času. Navštevujem rôzne semináre, workshopy a pobyty s rôznymi slovenskými, ale zahraničnými tanečnicami. Mám rada hlavne štýl a spôsob tanca českej tanečnice Badriyah, ktorá sa stala mojim, tak trošku, vzorom. V súčasnosti sa pomaly začínam venovať aj tvorbe choreografií (s Gabikou). Robila som lektorku orientálneho tanca v University Dance Centre na SPU v Nitre. Veľa času venujem taktiež zdobeniu kostýmov. Okrem tanca sa venujem maľovaniu a vytváraniu rôznych maličkostí. Nepohrdnem ani dobrou knihou. Občas robím animátorku alebo chodím na rôzne akcie maľovať deťom na tvár. Mám rada prírodu a všetko čo je v nej. Obľubujem etno štýl a milujem cestovanie.